1 comment
 1. Witold
  Witold
  4 listopada 2020 at 13:21

  Szanowni Państwo,
  W pełni popieram inicjatywę upamiętniania Wybitnych Postaci i ich osiągnięć.

  Z racji rodzinnych tradycji szczególnym sentymentem darzę lotnictwo – zarówno Lotników, jak i konstrukcje lotnicze, dzięki którym możliwe było osiąganie światowych sukcesów. Szczególne miejsce w historii należne jest Zespołowi Konstruktorów Rogalski – Wigura – Drzewiecki i ich konstrukcjom, w tym najbardziej znanym – RWD-5 [na przerobionym RWD-5bis Stanisław Skarżyński przeleciał Atlantyk Południowy z Senegalu do Brazylii] i RWD-6, na którym Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura wygrali Challange 1932.
  Niestety dobry pomysł został poważnie zepsuty przez niewiedzę i całkowite niedbalstwo „artysty – malarza”: nie dość, że na muralu jest samolot RWD-9, skonstruowany PO Śmierci Bohaterów muralu, to jeszcze sam obrazek powstał przez lustrzane odbicie znanego zdjęcia z zawodów Challange w 1934 r, samolotu pilotowanego przez J. Buczyńskiego. O ile można uznać za pomyłkę wzięcie za wzór zdjęcie podobnego samolotu, z trudem zaakceptować oparcie się na dokumentacji z zawodów w 1934r. zamiast 1932, to za całkowity brak szacunku i dla Postaci z Muralu i dla patrzących na tenże malunek trzeba uznać, że malarz co prawda poprawił znaki rejestracyjne na kadłubie (niedbale – bo powinno być SP- DRE a nie -BRE), to już nie chciało mu się poprawić ani numeru startowego [72] ani znaków rejestracyjnych na dolnej powierzchni skrzydła…….
  Szkoda. bo mogło być pięknie, a wyszło jak zwykle…
  Pozdrawiam,

  Witold

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

Warszawa – murale to kolekcja, którą prowadziłem na Google+   od lipca 2015 roku zamieszczając autorskie zdjęcia i komentarze. W tym okresie zamieściłem 1 111 wpisów,  obserwowało ją ponad 17 tys. osób. Dnia 2 kwietnia 2019 roku przestał  istnieć serwis Google+

Teraz całą kolekcję oraz nowe murale  można obserwować na mojej stronie

www.warszawa-murale.pl

Zapraszam wszystkich, którym bliskie jest nasze miasto Warszawa.

 

Witold Górczyński

kontakt@warszawa-murale.pl