Nie każdy bohater

nosi pelerynę

Dziękujemy !

Na ścianie kamienicy przy Tamce 37 na Powiślu  powstał mural dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją w pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. „Nie każdy bohater nosi pelerynę” – brzmi hasło muralu. Mural przedstawia pięciu przedstawicieli służby medycznej na tle mapy Polski i biało-czerwonej flagi. Wpatrzona w lekarzy jest postać bohatera w pelerynie – Supermana. Obok symbolicznie namalowane postaci starszej pani, ojca z dziećmi i młodej osoby, by przypomnieć, że dosłownie każdy może potrzebować pomocy lekarzy.

Pomysłodawcą muralu jest portal naTemat.  „Najbardziej narażeni są ci, którzy w erze pandemii dbają o nasze zdrowie i życie. Dlatego w ramach podziękowania namalowaliśmy dla polskiej służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, i ratowników medycznych wyjątkowy mural w centrum Warszawy. Czemu? Bo prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryn”

Za stworzeniem muralu stoi Good Looking Studio, pomysłodawcy, projektanci studia zrezygnowali z części wynagrodzenia, a wspólnota Mieszkaniowa „Tamka 37” udostępniła ścianę za darmo.

(kwiecień 2020 ) foto wig.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *

Warszawa – murale to kolekcja, którą prowadziłem na Google+   od lipca 2015 roku zamieszczając autorskie zdjęcia i komentarze. W tym okresie zamieściłem 1 111 wpisów,  obserwowało ją ponad 17 tys. osób. Dnia 2 kwietnia 2019 roku przestał  istnieć serwis Google+

Teraz całą kolekcję oraz nowe murale  można obserwować na mojej stronie

www.warszawa-murale.pl

Zapraszam wszystkich, którym bliskie jest nasze miasto Warszawa.

 

Witold Górczyński

kontakt@warszawa-murale.pl