1 sierpnia 1944      

Mural namalowany na kamienicy ul. Wilanowska 5 na ślepej ścianie od strony Wisły na Powiślu . Wykonała go w lipcu 2013 r. grupa street-artowców nosząca kryptonim WFS. (Wielcy Fanatycy Stolicy )
Mural poświęcony jest warszawskim dzieciom walczącym w Powstaniu Warszawskim. Centralnym motywem jest postać wzorowana na pomniku Małego Powstańca ze staromiejskich murów. Obok niej są obrazy wzorowane na autentycznych fotografiach z powstania. Na muralu są napisy: Dzieci Warszawy i Pamiętamy. Pod napisem Dzieci Warszawy jest wstęga w żółto-czerwonych barwach m. st. Warszawy.  Kamienica z muralem jest jedynym ocalałym przedwojennym budynkiem na ul. Wilanowskiej.

(1 sierpnia 2020 )  foto wig.

R O X A

„WBIJAM DO KOLEJNEGO POKOJU, A TAM MOI KOLEDZY Z WINDY. JADĄ MARKEREM PO WSZYSTKIM.
TOTAL NIE ! PYTAM WIĘC, CZY MOGĘ SE PRZYTAGOWAĆ. A ONI, ŻE SPOKO, ŻE  JACHA. ALE WIDZĘ, ŻE TROCHĘ SIĘ ŚMiEJĄ …”

Mural na murze Torów Wyścigów Konnych na Służewcu przy ulicy Puławskiej. Autorka Roxa
( lipiec 2020 ) foto wig

Wanda Chotomska

Wanda Chotomska – pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

Mural przy ulicy Miłej 39 na Woli autorstwa Dariusza Paczkowskiego Klamra.org  Mural wspiera promocję projektu Fundacji Ekologicznej ARKA „Książka wspiera bohatera”).

(lipiec 2020 ) foto wig.

Irena Kosmowska

1879 -1945

Mural powstał w grudniu 2019 roku na Zielonym Ursynowie i przedstawia patronkę szkoły podstawowej nr 96  przy ul. Sarabandy – Irenę Kosmowską z dziećmi. Szkoła powstała dokładnie 102 lata temu jako prywatna placówka dla dzieci pracowników – działającej wówczas na Dąbrówce – cegielni. W 2019 roku  świętowała  równe 100 lat działalności w formie szkoły publicznej. Malunek z podobizną Kosmowskiej w otoczeniu dzieci z różnych epok, powstał wedle pomysłu rady rodziców, która wraz z dzielnicą współfinansowała dzieło. Projekt wykonali w całości młodzi artyści ze stowarzyszenia Stacja Muranów.

(lipiec 2020 0 foto wig.

Patrzymy w przyszłość

Pierwszy z dwóch murali na bloku przy ul. Zamiejskiej 17 na Targówku powstał w maju 2020  , tuż obok wyjścia ze stacji i popularnego Bazarku Trocka. Projekt powstał we współpracy z firmą ClickAd, która wykonała mural, oraz z firmą Hallo Art, która  go zaprojektowała. Hasło muralu to: “Szanujemy przeszłość, Patrzymy w przyszłość”.

(lipiec 2020 ) foto wig.

Witold Górczyński